WhatsApp Image 2023 11 23 at 17.31.12 2023 жылғы 15 қарашада Астана қаласында 8 Республикалық Әкелер форумы өтті. Форумның делегаты Қостанай облысынан "Алтынсарин ауданының білім бөлімінің Новоалексеев жалпы білім беретін мектебі" КММ басшысының орынбасары Е .В. Звегинцева болды.

Әкелер институтын қолдау және дамыту Министрліктің назарында. Республикалық, облыстық, қалалық маңызы бар әкелердің жыл сайынғы форумдарын өткізу жақсы дәстүрге айналды. Бұл іс - шаралардың басты мақсаты - заманауи сын-қатерлерді еңсеру жолдарын талқылау және іздеу, балаларды лайықты азаматтарға тәрбиелеу, - деп атап өтті Мәдениет және ақпарат вице-министрі Евгений Кочетов.

Форумға қатысушылар әртүрлі елдердің отбасыларындағы Әкелер мен балалардың өзара іс-қимылы бойынша тәжірибе және ақпарат алмасты.

Сонымен қатар, форумда "Адал азамат" тұжырымдамасын дамыту мәселелері талқыланды. Сондай-ақ, БАҚ-тың отбасының заманауи имиджін қалыптастырудағы рөлі, балаларды тәрбиелеудегі әке мен ата-ананың, оның ішінде ерекше адамдардың рөлі туралы мәселе көтерілді.

Форумда азаматтық қасиеттерді, салауатты өмір салтын дамыту, БАҚ-тың қазіргі заманғы қарым-қатынастарды қалыптастырудағы рөлі мәселелері талқыланды. Соңғысына өз сөзінде "Қазақ газеттері" ЖШС Бас директоры Дихан Қазамбекұлы баса назар аударды. Сондай-ақ, ол бір-бірімен ойлармен, пікірлермен, жалпы өмірлік тәжірибелермен бөлісуге мүмкіндік беретін осындай кездесулердің қажеттілігі туралы айтты. Жиналғандарға арнаған сөзінде ол жақында ел кинотеатрларында көрсетілген "Ойың, қазақ" фильмін еске түсірді. Суреттің негізгі идеясы, оның пікірінше, әркім қоғамда өз орнын білуі және иеленуі керек.

Форум аясында «Орталық Азияның ер адамы болу» кітабының тұсаукесері өтті. Ол кейіпкерлер арқылы авторлар ер адамдар мінезінің түрлі қырларын бейнелейтін, сондай-ақ ер адамның отбасы мен қоғамдағы қазіргі замандағы рөлі туралы баяндайтын тарихтар жинағы болып табылады.

Іс-шара қорытындысы бойынша әкелер институтын дамыту және осы саладағы мәселелерді шешу бойынша сарапшылардың ұсыныстары мен пікірлерінің жиынтығы әзірленді, ол уәкілетті мемлекеттік органдарға орындалуға жіберіледі.

WhatsApp Image 2023 11 23 at 17.31.13WhatsApp Image 2023 11 23 at 17.31.14WhatsApp Image 2023 11 23 at 17.31.13 1

110100., Убаган а.,

Сайттың ескі нұсқасы

© 2024 ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ “АЛТЫНСАРИН АУДАНЫНЫҢ БІЛІМ БӨЛІМІ” ММ. Барлық құқықтары қорғалған.